Wskazówki dotyczące zabezpieczenia dachu na zimę

Posiadając pokrycie dachu z blachodachówki można cieszyć się jego trwałością i dobrymi właściwościami izolacyjnymi. Ale to nie znaczy, że po zainstalowaniu metalowego dachu nie ma nic więcej do zrobienia, ponieważ każdy dach, potrzebuje zabezpieczenia na zimę.

Jesień zwiastuje zbliżanie się zimy, sezonu, który może siać spustoszenie na każdym dachu, jeśli nie jest właściwie utrzymywany. Są jednak kroki, które można podjąć, aby upewnić się, że blachodachówka jest dokładnie przygotowana, więc może wytrzymać ujemne temperatury, zapobiec wyciekom i znieść duże opady śniegu w zimie.

Wskazówki dotyczące zabezpieczenia dachu na zimę

  • Usuwanie zanieczyszczenia z rynien i rur spustowych, aby upewnić się, że topiący zimą śnieg jest odpowiednio przefiltrowany z dachu. Zablokowane rynny mogą również powodować gromadzenie się śniegu i być może powodować ich zwiotczenie lub złamanie pod naciskiem. Mycie dachu jest również wskazane, aby usunąć z niego cały nagromadzony w ciągu roku brud.
  • Trzeba upewnić się, że dach jest prawidłowo odpowietrzony. Gdy śnieg zgromadzi się na dachu, może utworzyć zapory lodowe, które mogą blokować stopiony śnieg przed ucieczką w kierunku kanałów i zamiast tego osadzają się na dachu. Należy prawidłowo wentylować dach i utrzymywać temperaturę na poddaszu w temperaturze zbliżonej do zewnętrznej.
  • Przycinanie gałęzi, które wyrastają nad dachem. W czasie jesieni drzewa zaczynają zrzucać liście, jeśli gałęzie drzewa zwisają nad dachem, istnieje szansa, że liście wylądują w rynnie nie pozwalając na efektywne działanie opływu. Trzeba tak przyciąć gałęzie, aby liście spadły na podwórze, a nie bezpośrednio na dach.

Kto może wykonać zabezpieczenie dachu na zimę?

Najlepiej poprosić specjalistę o sprawdzenie dachu pod kątem zużycia. Dekarz wykona kompleksowy przegląd dachu, wskaże potencjalne zagrożenia oraz pomoże szybko im zaradzić. Ciężki lód, śnieg i zimny wiatr mogą przedostać się przez ewentualne pęknięcia i spowodować uszkodzenie dachu i strychu. Zrobienie przeglądu blachodachówki to najlepszy sposób na uniknięcie kosztownych napraw, wykonanie uszczelnienia to sposób na ograniczenie wydatków.

Doświadczeni dekarze potrafią wykonać naprawy i ulepszenia blachodachówki, aby zapewnić odporność na warunki atmosferyczne i przygotować dach na zimę. Zwrócą oni szczególną uwagę na metalowe krawędzie zadaszenia, które są pierwszą linią obrony dachu i najprawdopodobniej ulegną uszkodzeniu w pierwszej kolejności. Po za tym, im wcześniej zostaną dokonane naprawy dachu tym dłużej blachodachówka pozostanie w dobrym stanie.

Post Author: admin

Dodaj komentarz