Dobre oświetlenie do Twojego ogrodu!

Ogród w dzisiejszych czasach stanowi ważny punkt na każdej działce. Aranżacja ogrodów potrafi zdziałać w nim cuda. Można w nim sadzić rośliny, w bliskie okolicy można również ulokować oczko wodne i altankę. Wiosenną oraz letnią porą można przesiadywać w ogrodzie całe dnie. Z tego też względu tak ważne jest oświetlenie w tym miejscu. Warto wybrać dobrą lampę ogrodową, która doskonale oświetli ogród, a przy okazji będzie pełniła funkcję dekoracyjną.

Najpopularniejsze rodzaje lamp ogrodowych

            Na pewno, lampa ogrodowa na miarę dzisiejszych czasów powinna być zrobiona z wysokiej jakości komponentów, aby mogła ona posłużyć w ogrodzie długi czas. Przy wyborze lampy warto wybrać taką, która daje efekt rozproszonego światła. Tego typu lampy prezentują się bardzo ładnie i dają niepowtarzalny klimat. W dzisiejszych czasach, można wyróżnić między innymi następujące lampy ogrodowe:

  • lampy ogrodowe typu reflektory,
  • lampy ogrodowe – kinkiety,
  • lampy ogrodowe – słupki,
  • latarnie ogrodowe,
  • lampy ogrodowe – nawierzchniowe,
  • lampy ogrodowe – pływające.

Lampy ogrodowe typu reflektory są na pewno doskonałym pomysłem. Służą one do punktowego oświetlania wybranych obiektów. Główną zaletą reflektorów jest możliwość ustawienia kąta pod jakim będą one świeciły. W przypadku reflektorów, można je montować zarówno na ścianach a także można je ustawiać na ziemi. Dobrym rozwiązaniem jest oświetlanie za pomocą reflektorów na przykład wody w stawie. W oświetleniu wody wykorzystać można dostępne na rynku lampy pływające lub podwodne, które są bardzo efektowne. Oczywiście, posiadacze takich lamp nie muszą martwić się o żadne kwestie techniczne. Otóż, lampy ogrodowe – pływające, są odporne na wilgoć. Można je bezpiecznie umieszczać na oczku wodnym. Równie efektownym rozwiązaniem są lampy podwodne, które ustawia się na podstawie, na dnie zbiornika, natomiast górna część świecąca znajduję się na równi z powierzchnią wody. Światło z takiej lampy kierowane jest do dołu i jest ono rozproszone oświetlając wodę i zbiornik od góry. Efekt takiego oświetlenia jest fenomenalny.

Lampy ogrodowe – nawierzchniowe i latarnie

              Kolejnym rodzajem lamp ogrodowych są z pewnością lampy nawierzchniowe, które umieszcza się w podjeździe, trawniku czy też po prostu ścieżce. W zależności od zastosowania mają one różne parametry wytrzymałościowe. Lampy, po których będzie jeździł samochód są płaskie i bardzo wytrzymałe. Te umieszczane w ścieżkach lub schodach, również powinny być płaskie. Wszystkie lampy najlepiej oczywiście wybierać w technologii LED, z żarówkami, które dają przyjemne, ciepłe światło. Lampy LED są bardzo wydajne i również bardzo energooszczędne, ich dużym atutem jest fakt, iż są one dodatkowo ekologiczne. Również dużą popularnością cieszą się lampy ogrodowe typu latarnie. Są to klasyczne lampy, które umieszczane są często w dużych ogrodach. Charakteryzują się one dużą stabilnością, gdyż najczęściej wykonane są one na wysokim żeliwnym słupku. Można je ulokować na przykład obok ścieżki, która prowadzi do altany.

Post Author: admin

Dodaj komentarz